"La vie est parfois trop amère si l’on ne croit pas aux chimères..."

Lucienne Boyer zpívala nepochybně nejen krásně, ale v tomto případě i moudře.
"Život bývá někdy příliš trpký." A tak třeba fotografie mohou být jedněmi z neškodných a zároveň krásných "chimér".

Jen málo uspořádaný (dočasně?) výběr témat i fotografií.


Obec Milý Asi 45 km severozápadně od Prahy je nevelká obec s milým názvem "Milý", s prosluněnou Sluneční strání, odkud jsou nádherné pohledy na údolí proměnliv od rána do večera, od jara do zimy.
Obec Milý v zimě Okolí obce Milý, to blízké u chalupy i vzdálené směrem do údolí nebo pohledem na samotnou obec nabízejí také zajímavé možnosti.
Obyčejná (?) bříza Už léta se mohu dívat natuto břízu. Snad se mi aspoň trochu podaří ukázat její obyčejnost a jedinečnost zároveň.
Meruňky a jejich příběh Meruňky jsou pro mne nedostižné ovoce. Kromě toho jsou nesmírně fotogenické. Zvu na krátký amatérský "příběh".
Perspektiva ve sklemici? Náhodný pohled na sklenici piva postavenou na vhodném ubruse podnítil k fotkám, které určitě nejsou nečekaně jedinečné. Geometrická perspektiva ve sklenici je názorná. Ale člověčí "perspektiva ve sklenici"?
Perspektiva na střeše Střešní tašky na venkovském domku nabízejí netušené geometerické perspektivy. Zároveň krásně červené kontrastují s nepravidelnou geometrií okolní zeleně i modrobílé oblohy.
Pohledy z oken Okna panelákového bytu na Proseku, jednom z pražských sídlišť, zdánlivě nenabízejí pestré a fotogenické pohledy. Ale snad nejen mně se některé z těch zde uvedených, zalíbí.
Zimní pohledy z oken Stejná okna jako předchozí nabízejí fotogenické pohledy i v zimě.
Zpět na předchozí stránku - Úvodní pro fotogalerii.
Zpět až na rozcestník